telefon: 94 374 20 32

OKRESOWE PROFILAKTYCZNE BADANIA STANU ZDROWIA

Dlaczego badania profilaktyczne u psów i kotów są tak istotne.

 

Badania profilaktyczne pozwalają na kontrolowanie stanu zdrowia zwierzęcia , dzięki nim możliwa jest wczesna diagnostyka niektórych chorób .Rozpoznanie choroby na jej wczesnym etapie pozwala bardzo często na szybkie wdrożenie odpowiedniej terapii , a co za tym idzie opóźnienie rozwoju procesu chorobowego i jeżeli jest to możliwe całkowite wyleczenie .

 

W czasie rozwoju chorób wewnętrznych zwierzęta nie dają właścicielowi sygnału , że coś jest „nie w porządku” , zwykle dopiero gdy dochodzi do załamania możliwości kompensacyjnych zaczynają gwałtownie narastać objawy , które większość właścicieli prowokuje do szukania pomocy . Warto zadbać o to , żeby  wykonać  pewne badania jeszcze na etapie , kiedy zwierzęta nie odczuwają żadnych dolegliwości , aby uchronić je przed bólem i zmęczeniem  wynikającym z choroby.

 

Stały kontakt z lekarzem pozwoli także na zwrócenie uwagi w przypadku problemów z nadwagą , czy problemów z zachowaniem zwierzęcia , jest też okazja do sprawdzenia ważności szczepień , odrobaczania i innych rutynowych czynności .

 

Zwierzęta zagrożone chorobami z powodu skłonności rasowych , czy osobniczych , np. wrodzonych wad oczu , serca , czy wątroby powinny być badane kontrolnie jeszcze w okresie wzrostu  , w trakcie pierwszego miesiąca życia Ze względu na bardzo dużą ilość chorób tła genetycznego oraz ich różnorodny przebieg nie jestem w stanie podać optymalnego  czasu badania  dla poszczególnych schorzeń. W celu uzyskania precyzyjnych informacji konieczny jest kontakt z lekarzem wet.

Clock

Godziny
otwarcia

poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00

sobota: 10:00 - 14:00

niedziela i święta 10:00 - 12:00

Doctor

Nasz
zespół

Franciszek Hryniewicz

Lekarz weterynarii

Katarzyna Czapnik

Lekarz weterynarii

Kamila Chabros

Lekarz weterynarii