telefon: 94 374 20 32

PROFILAKTYKA PRZECIWPASOŻYTNICZA

Pierwsze odrobaczanie wykonuje się między czwartym a piątym tygodniem życia. Zawsze należy odrobaczać zwierzęta dwukrotnie w odstępie 10 – 14 dni (ze względu na cykl rozwojowy pasożytów, obecność larw w organizmie). Dorosłe zwierzęta profilaktycznie odrobacza się co 3 – 4 miesiące lub częściej, gdy jest podejrzenie obecności pasożytów. Stosuje się preparaty działające jednocześnie na robaki płaskie i obłe – środki doustne (tabletki, pasty) lub w postaci spot-on (podawane na skórę) szczególnie u kotów u których próby podania leku doustnie mogą wiązać się z dużym stresem.

Zawsze należy odrobaczać jednocześnie wszystkie zwierzęta w domu!
Zalecamy odrobaczanie Państwa zwierząt każdorazowo przed planowanym szczepieniem.
 

Nie należy zapominać o regularnym zabezpieczaniu państwa pupili przed inwazją pasożytów zewnętrznych takich jak: kleszcze, pchły, wszoły, świerzbowce i inne. Z uwagi na wysokie ryzyko zakażenia chorobami         przenoszonymi przez kleszcze, zwłaszcza babesiozą psów, która jest chorobą o ciężkim, często zagrażającym życiu przebiegu, zalecamy regularne stosowanie preparatów przeciwkleszczowych typu spot-on, spray, obroże lub w postaci tabletek. Preparaty te należy stosować przez cały rok, a przynajmniej gdy temperatura zewnętrzna przekracza 0 stopni.

Nasi pracownicy z chęcią pomogą państwu w wyborze najbardziej optymalnego schematu stosowania preparatów przeciwpasożytniczych.

Clock

Godziny
otwarcia

poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00

sobota: 10:00 - 14:00

niedziela i święta 10:00 - 12:00

Doctor

Nasz
zespół

Franciszek Hryniewicz

Lekarz weterynarii

Katarzyna Czapnik

Lekarz weterynarii

Kamila Chabros

Lekarz weterynarii