telefon: 94 374 20 32

SZCZEPIENIA OCHRONNE PRZECIW CHOROBOM ZAKAŹNYM

Zaleca się szczepienie szczeniąt i kociąt w 8 i 12 tygodniu życia. Szczenięta, które są szczególnie zagrożone chorobami zakaźnymi, szczepi się w 6 tygodniu szczepionką puppy a następnie w 8 i 12 tygodniu. Dopiero po dwóch tygodniach po drugim szczepieniu szczenięta mogą wychodzić na spacery. Komplet szczepień powtarza się co roku.

Szczepienia podstawowe u psa obejmują takie choroby jak: nosówka, choroba Rubartha parwowiroza  parainfluenza , a u kotów:  herpeswiroza , kaliciwiroza , panleukopenia i chlamydioza.

Ustawowym obowiązkiem każdego właściciela psa jest jego zaszczepienie przeciwko wściekliźnie między 3 a 4 miesiącem życia, a następnie terminowe powtarzanie szczepienia co roku.

Szczepienie kotów przeciwko wściekliźnie nie jest obowiązkowe, ale mając na uwadze bezpieczeństwo kotów i ich właścicieli zaleca się szczepienie kotów wychodzących.

Oprócz wyżej wymienionych szczepień podstawowych oferujemy państwu szczepienia dodatkowe stosowane w zależności od wskazań, w których wyborze pomoże państwu lekarz weterynarii. Przykładami takich szczepień są:

  • Szczepienie przeciwko leptospirozie,
  • Szczepienia przeciwko grzybicy skórnej,
  • Szczepienia przeciwko kaszlowi kenelowemu,
  • Szczepienia przeciwko białaczce kotów.
Clock

Godziny
otwarcia

poniedziałek - piątek: 8:00 - 18:00

sobota: 10:00 - 14:00

niedziela i święta 10:00 - 12:00

Doctor

Nasz
zespół

Franciszek Hryniewicz

Lekarz weterynarii

Katarzyna Czapnik

Lekarz weterynarii

Kamila Chabros

Lekarz weterynarii